ГЕОДЕЗІЯ
Збитки за самовільне надрокористування відтепер рахуватимуть за методикою! Детальніше...
  

Кому потрібно отримувати дозвіл на здійснення операцій у сфері поводження з відходами

Щоб дізнатись, чи потрібно Вам отримувати дозвіл на здійснення операцій у сфері поводження з відходами, введіть дані в Калькулятор розрахунку ПЗУВ (показника загального утворення відходів) та натисніть "Розрахувати ПЗУВ".

Калькулятор розрахунку ПЗУВ
Введіть кількість утворення відходів:
І клас небезпеки     - тонн/рік
ІІ клас небезпеки   - тонн/рік
ІIІ клас небезпеки - тонн/рік
ІV клас небезпеки  - тонн/рік
   нецілі числа вводити через крапку

ПЗУВ більший 1000 умовних одиниць, згідно ЗУ "Про відходи" ст.17 підприємство повино мати дозвіл на здійснення операцій у сфері поводження з відходами. Однак, постанова щодо отримання таких дозволів досі знаходиться в стані законопроекту, тому поки залишається незрозумілим як отримати такий дозвіл.

ПЗУВ від 50 до 1000 умовних одиниць - підприємство звільняється від отримання дозволу на здійснення операцій у сфері поводження з відходами. Однак підприємство зобов`язане щоріно подавати декларацію про відходи.
Завантажити бланк декларації, та ознайомитись з порядком подання

Закон України про відходи:

Стаття 17. Обов'язки суб'єктів господарської діяльності у сфері поводження з відходами:

...

с) мати дозвіл на здійснення операцій у сфері поводження з відходами, якщо їхня діяльність призводить до утворення відходів, для яких Пзув перевищує 1000;

Суб’єкти господарської діяльності у сфері поводження з відходами, діяльність яких призводить виключно до утворення відходів, для яких Пзув від 50 до 1000, зобов’язані щороку подавати декларацію про відходи за формою та у порядку, встановленими Кабінетом Міністрів України.

Відповідно, підприємства ПЗУВ яких менший 50 у.о. звільняються від отримання дозволів та подання декларацій про відходи.

Як розрахувати ПЗУВ? Існує 2 варіанти розрахунку ПЗУВ:

1. Формула розрахунку ПЗУВ: ПЗУВ = 5000 х м1 + 500 х м2 + 50 х м3 + 1 х м4,

де м1, м2, м3, м4 - умовні одиниці, значення яких дорівнюють кількості утворених на ОУВ відходів за класами небезпеки (1, 2, 3, 4 класи відповідно). До реєстру включаються об'єкти, для яких показник загального утворення відходів перевищує граничне значення (Пгз), що дорівнює 1000 умовних одиниць на рік.

2. Скористатись нашим Калькулятором розрахунку ПЗУВ, який після введення даних автоматично вирахує показник загального утворення відходів (ПЗУВ) Вашого підприємства.

Обговорити цю тему на форумі

 

Інша корисна інформація:
Державний класифікатор відходів ДК 005-96
Карта родовищ корисних копалин України (по областям)
Щорічний радіаційний контроль за породами в кар'єрі та готовою продукцією
На головну