ГЕОДЕЗІЯ
Збитки за самовільне надрокористування відтепер рахуватимуть за методикою! Детальніше...
  

Кому потрібно отримувати ліміти і дозвіл на утворення та розміщення відходів.
Ліміти і дозвіл на відходи тепер потрібні далеко не кожному (зміни до Постанови КМУ №1218).

Щоб дізнатись, чи потрібно Вам отримувати ліміти і дозвіл на утворення та розміщення відходів, введіть дані в Калькулятор розрахунку ПЗУВ (показника загального утворення відходів) та натисніть "Розрахувати ПЗУВ".

Калькулятор розрахунку ПЗУВ
Введіть кількість утворення відходів:
І клас небезпеки     - тонн/рік
ІІ клас небезпеки   - тонн/рік
ІIІ клас небезпеки - тонн/рік
ІV клас небезпеки  - тонн/рік
   нецілі числа вводити через крапку

ПЗУВ більший 1000 умовних одиниць - підприємству потрібно отримувати дозвіл та ліміти на утворення та розміщення відходів. Строк дії лімітів на утворення та розміщення відходів встановлюються терміном на три роки. Ознайомитись з Порядком розроблення, затвердження і перегляду лімітів на утворення та розміщення відходів.

ПЗУВ менший 1000 умовних одиниць - підприємство звільняється від отримання ліміту та дозвілу на утворення та розміщення відходів. Однак підприємство зобов`язане щоріно подавати декларацію про відходи.
Завантажити бланк декларації, та ознайомитись з порядком подання

30 жовтня 2013р. внесено зміни до Постанови КМУ №1218 від 03.08.1998р. "Про затвердження Порядку розроблення, затвердження і перегляду лімітів на утворення та розміщення відходів" (набула чинності Постанова КМУ N 748 від 07.08.2013 р.

Хто звільняється від отримання лімітів та дозволу на утворення та розміщення відходів (звільненя від отримання лімітів та дозволу на відходи)

Згідно з новою редакцією Порядку розроблення, затвердження і перегляду лімітів на утворення та розміщення відходів до категорій власників, які звільняються від одержання лімітів на утворення та розміщення відходів, належать власники відходів, які не підлягають включенню до реєстру об'єктів утворення, оброблення та утилізації відходів.

Критерієм включення об`єкту утворення відходів (ОУВ) до реєстру об'єктів утворення, оброблення та утилізації відходів відповідно до Постанови КМУ №1360 від 31.08.1998р. "Про затвердження Порядку ведення реєстру об'єктів утворення, оброблення та утилізації відходів" є показник загального утворення відходів (ПЗУВ).

Як розрахувати ПЗУВ? Існує 2 варіанти розрахунку ПЗУВ:

1. Формула розрахунку ПЗУВ: ПЗУВ = 5000 х м1 + 500 х м2 + 50 х м3 + 1 х м4,

де м1, м2, м3, м4 - умовні одиниці, значення яких дорівнюють кількості утворених на ОУВ відходів за класами небезпеки (1, 2, 3, 4 класи відповідно). До реєстру включаються об'єкти, для яких показник загального утворення відходів перевищує граничне значення (Пгз), що дорівнює 1000 умовних одиниць на рік.

2. Скористатись нашим Калькулятором розрахунку ПЗУВ, який після введення даних автоматично вирахує показник загального утворення відходів (ПЗУВ) Вашого підприємства.

Обговорити цю тему на форумі

 

Інша корисна інформація:
Державний класифікатор відходів ДК 005-96
Карта родовищ корисних копалин України (по областям)
Щорічний радіаційний контроль за породами в кар'єрі та готовою продукцією
На головну