Родовища гранату

Гранат – дорогоцінний камінь високого класу.Однак в межах Вінницької області гранати ювелірної якості, тобто дорогоцінні, практично не зустрічаються.

Разом з цим на території області розташоване практичне єдине в Україні і одне з небагатьох в Європі детально розвідане Слобідське родовище гранату із затвердженими запасами, що рахуються на державному балансі, граната в якості абразивної сировини. Ще на двох родовищах у Вінницькій та Кіровоградських областях запаси аналогічного граната підраховані при розвідці інших видів сировини.
На цих родовищах гранат, в основному один із його різновидів, -альмандин -знаходиться у вигляді зерен і скупчень у кількості в середньому понад 15%.

Розвідані запаси граната понад 600 тис.тон.

Порода, що вміщує гранат на цих родовищах залягає на глибині в середньому біля 3,5м. Потужність продуктивної товщі понад 20м.

Технологічними випробуваннями підтверджена ефективність використання граната у якості абразиву при виробництві наждачного паперу, інших шліфувальних матеріалів, порошків для піскоструменевої обробки матеріалів та інших цілей.

Незважаючи на те, що за твердістю гранат поступається корунду, він має більш високу початкову ріжучу здатність. тому гранат доцільно використовувати в основному при обробці м’яких матеріалів, наприклад деревини. В такому випадку він буде ефективнішим корунда.
Окрім Слобідського родовища на території області відомо ще кілька ділянок, де у залягаючих на незначній глибині гранітах, міститься 10-30% гранату.

В окремих випадках це розвідані родовища граніту для виробництва щебеню.

Деякі з них розробляються чи розроблялись раніше. на одному з таких родовищ в контурі розвіданих запасів граніту для виробництва щебеню міститься понад 10 млн. тон. граната. У таких випадках можливе супутнє добування гранатового концентрату при виробництві гранітного щебеню з відходів виробництва – гранітного відсіву.

У разі Вашої зацікавленості спеціалісти нашого підприємства нададуть Вам інформацію і консультації з питань, що Вас цікавлять.

Наше підприємство, на договірних засадах, здійснює пошук і розвідку родовищ корисних копалин, в т.ч. каолінів, граніту для виробництва щебеню і облицювального каменю, сировини для будівельних та інших матеріалів і продукції.

При цьому ми виконуємо повний комплекс робіт починаючи з пошуку чи підбору родовища з потрібними параметрами і оформлення прав на здійснення геологорозвідувальних робіт, закінчуючи затвердженням запасів корисної копалини в Державній комісії по запасах корисних копалин України і оформленням прав на розробку родовища.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *