Родовища торфу
Пропонуємо найбільш перспективні родовища торфу
Фахівці нашого підприємства мають досвід робіт по оцінці та підбору перспективних родовищ торфів, оформлення матеріалів для отримання спеціальних дозволів на користування надрами для розробки родовищ торфу.
Ми також маємо напрацювання по найбільш перспективним родовищам (із значними запасами та низькою зольністю торфів), зокрема Рівненської області, включно з отриманням погоджень органів місцевого самоуправління та інших державних органів.
Вибір найбільш перспективних родовищ торфу
Сьогодні використання торфу стає все актуальнішим, через зростання цін на енергоносії, застосування нових технології переробки та спалювання торфу, що дозволяють автоматизувати такий процес, а також впровадження сучасних технологій вирощування сільськогосподарських культур.
Державним балансом запасів корисних копалин України враховано більше 1500 родовищ торфу із сумарними запасами близько 1,3 млрд. тонн в перерахунку на сухий торф.
Найбільша кількість запасів торфів сконцентрована у Волинській, Рівненській та Чернігівській областях – понад 100-200 млн.тон у кожній, а також у Львівській, Житомирській, Київській, Сумській, Полтавській по 50-100 млн. тон у кожній.
Переважають торфи низинного типу із зольністю від 10 до 35% і більше. Рідше зустрічаються торфи верхового типу, що складаються практично лише з рослинних залишків, їх зольність не перевищує 5-10%, а також перехідні і змішані.
Торф більшості родовищ придатний для використання в якості палива і добрив. Торфа з високою зольністю – лише у якості добрив. Верхові торфи можуть використовуватись також для виробництва касет, таблеток, горщиків для вирощування розсади, підстилки для тварин тощо.
При виборі родовища торфу обов’язково варто враховувати той фактор, що майже всі родовища, що є на балансі, розвідані до 1990 року. Переважна кількість з них розвідувалась з метою забезпечення добривом чи паливом окремої місцевості (колгоспу, району) за умов бюджетного фінансування витрат. В результаті переважна більшість таких родовищ не можуть витримувати конкуренцію в умовах ринкової економіки.
Основними причинами цього частіше за все є недостатні для окупності капіталовкладень запаси торфу, а також значно нижча, ніж на інших родовищах, якість сировини, а також віддаленість від транспортних та інших комунікацій.
Окрім того, при розвідці родовищ не враховувались сучасні обмеження на можливість використання земель, зокрема лісових, заповідних, а також тих, що розташовані під комунікаціями, охоронними зонами або ж приватизовані.
Запаси окремих родовищ торфів відрізняються у сотні і навіть тисячі разів – від кількох десятків тисяч тон до десятків мільйонів тон.
Різниця за іншими показниками також досить суттєва. Зокрема зольність торфів коливається в межах від 3-5% до 35-50%, середня глибина залягання – від 1 до 5м, ступінь розкладу зазвичай 25-40%, вологість – 87-91%.
Окрім того, деякі родовища осушені, на інших необхідно виконати меліоративні роботи. При цьому в одному випадку пониження води можливе за рахунок природного стоку вод, в іншому необхідно відкачувати воду.
Досить суттєвим є також статус земель, що визначає можливість відводу землі під розробку торфів, наявність транспортних комунікацій та інші фактори.
У разі Вашої зацікавленості спеціалісти нашого підприємства нададуть Вам інформацію по перспективним родовищам торфу і з питань, що Вас цікавлять.
При цьому ми виконуємо повний комплекс робіт починаючи з пошуку чи підбору родовища з потрібними параметрами і оформлення прав на здійснення геологорозвідувальних робіт, закінчуючи затвердженням запасів корисної копалини в Державній комісії по запасах корисних копалин України і оформленням прав на розробку родовища.