Родовища каоліну
Пропонуємо розвідку ділянок, площею в сотні і навіть тисячі гектарів, високоякісних каолінів із запасами в десятки і навіть сотні мільйонів тон.
Каолін – біла глина, яка складається із мінерала каолініта.Сьогодні на території Вінницької області детально розвідано 4 родовища первинних каолінів, запаси яких значаться на державному балансі запасів корисних копалин: Турбовське (близько 7 млн.тонн), Глуховецьке (понад 50 млн.тонн), Великогадоминецкое (понад 300 млн.тонн) и Жежелевское (понад 20 млн.тонн). При цьому частина Великогадоминецкого родовища знаходиться на території Житомирської області.
На усі ці родовища різним підприємствам видані спеціальні дозволи на користування надрами і гірничі відводи на їх розробку. Виняток становлять частини площ і запасів категорій С1 и С2 Великогадоминецкого (близько 280 млн.тонн), попередньо вивчених запасів категорії С2 Гдухівецького (понад 160 млн.тонн) та окремі ділянки Турбівського родовища, спецдозволи на розробку яких не надавались.
Окрім цього на території Вінницької області виявлено та попередньо вивчено ряд родовищ та ділянок первинних каолінів, ресурси яких оцінюються в сотні мільйонів тон: Чубинське – 770 млн.тон, Гурівське – 180 млн. тон., “Туча” і Миколаївське – понад 200 млн. тон.
П Р О П О Н У Є М О : розвідку в межах цих ділянок, площею в сотні і навіть тисячі гектарів, високоякісних каолінів із запасами в десятки і навіть сотні мільйонів тон.
В межах окремих площ каолін каолін залягає на глибині від 5-10 до 20 м при середній потужності корисної товщі близько 20м. Вихід каолінового концентрату із вмістом Al2O3 в межах 36 – 38% і понад 60%.
Основні шкідливі домішки в первинному каоліні містяться у кількості 0,3 – 0,8% F2O3 і близько 1% TiO2. Вміст решти домішок незначний і на якість концентрату практично не впливає.
Білизна каоліну в межах перспективних ділянок переважно близько 90%.
Завдяки високому вмісту окису алюмінію – до 40% – каолін є основним компонентом суміші для виробництва фарфору, фаянсу, санітарної та будівельної кераміки. А завдяки високій білизні і тонкодисперсному складу – основним наповнювачем при виробництві паперу, картону, а також гуми.
В Україні зосереджене близько 10% світових запасів каоліну.
По кількості запасів цієї сировини вона поступається тільки США, Великобританії і Китаю. При цьому на Україну припадає менше 1% світового виробництва каоліну. В Україні добувається в 10 раз менше каоліну, ніж у Великобританії і в 5 – 6 раз менше ніж в Чехії, запаси каолінів у якій значно менші.За якістю Українські каоліни одні із кращих. Вихід каолінового концентрату з Вінницьких каолінів понад 60%, при 20 – 30%, наприклад, для каолінів Чехії. Білизна часто становить близько 90% і більше.
У свій час Україна забезпечувала понад 70% потреб СРСР у каоліні. Найбільшими виробниками каолінового концентрату були і залишаються два гірничозбагачувальні каолінові комбінати – Глуховецький у Вінницькій і Просяновский у Дніпропетровскій області.
Найбільші запаси каоліну, особливо первинного, зосереджені на території Вінницької області. На Вінницьку область припадає біля 50% від усіх запасів каолінів врахованих державним балансом запасів корисних копалин України і біля 60% запасів первинних каолінів. Видобуток каоліну на Глуховецькому родовищі у Вінницькій області почався ще в 1901 році підприємцем з Німеччини і успішно триває в цей час.
Усі перспективні ділянки розташовані поблизу станцій магістральної залізничної дороги Київ-Жмеринка.
Окрім цього на території області відомі й інші родовища каолінів з меншими запасами і ресурсами, зокрема Рогізнянське родовище первинних каолінів з попередньо розвіданими запасами понад 1 млн. тон, Паланківське родовище вторинних каолінів, розробка якого розпочалась ще в 1870 роки та інші.
У разі Вашої зацікавленості спеціалісти нашого підприємства нададуть Вам інформацію і консультації з питань, що Вас цікавлять.
Наше підприємство, на договірних засадах, здійснює пошук і розвідку родовищ корисних копалин, в т.ч. каолінів, граніту для виробництва щебеню і облицювального каменю, сировини для будівельних та інших матеріалів і продукції.
При цьому ми виконуємо повний комплекс робіт починаючи з пошуку чи підбору родовища з потрібними параметрами і оформлення прав на здійснення геологорозвідувальних робіт, закінчуючи затвердженням запасів корисної копалини в Державній комісії по запасах корисних копалин України і оформленням прав на розробку родовища.